Możliwości aranżacyjne osłon okiennych w biurach

Planując aranżację biura musimy przemyśleć każdy najmniejszy szczegół. Od nich w końcu zależy, czy stanowisko pracy będzie miejscem dla kreatywnej i wydajnej aktywności, czy nużącej i mało efektywnej monotonii. Należy brać pod uwagę względy funkcjonalne oraz estetyczne tak, aby biurowe wnętrze sprzyjało wykonywaniu obowiązków. Jednym z elementów jest dobranie i właściwa aranżacja osłon okiennych. Za ich pomocą możemy ożywić nudne wnętrze i regulować natężenia światła.

Dzisiejsze rolety i żaluzje oferują ciekawe rozwiązania aranżacyjne. Każde z nich może zdobić okno samodzielnie bądź stanowić funkcjonalne uzupełnienie dekoracyjnych firan lub zasłon. Ich dużą zaletą jest to, że można je dopasowywać do okien o najróżniejszym kształcie i wielkości. Dostępne są obecnie w szerokiej gamie kolorystycznej i różnych fakturach, co pozwoli dostosować je do każdego wnętrza.

Współczesny design
Obecnie same żaluzje i rolety wyglądają zupełnie inaczej niż miało to miejsce w przeszłości. Do lamusa odeszły nudne aluminiowe żaluzje, które wisiały w oknie każdego biurowce lat 90. Te dzisiejsze posiadają szersze lamelki, czyli listewki żaluzji, prezentując ciekawszą formę oraz występują w różnych wersjach kolorystycznych. Jedno pomieszczenie może być przesłonięte żaluzjami w różnej kolorystyce, przez co nabierze bardziej nowoczesnego wyglądu. Wyjątkowo popularne są też żaluzje drewniane, które idealnie pasują do wnętrz o klimacie kolonialnym, ekologicznym czy orientalnym. Naturalny materiał wydobywa takie cechy Twoje działalności jak tradycja i zaufanie. Pamiętaj jednak, żeby wybierać te modele, które są profesjonalnie zaimpregnowane, co będzie ochraniać je przez wilgocią i zabrudzeniami. Ciekawym trendem jest wykorzystanie materiały skóropodobnego do wykonania żaluzji, co wprowadza odrobinę ekstrawagancji i nowoczesności. Jeśli chodzi o rolety to rozwiązań jest tutaj naprawdę dużo. Zaczynając od prostych osłon, które świetnie odnajdą się w minimalistycznych wnętrzach, a kończąc na ozdobnych i dekoracyjnych roletach układających się w formę drapowanej zasłony.

Mechanizm składania a efekt
Pamiętaj też, że to jak będą składać się osłony również powinno pasować do aranżacji. W minimalistycznym wnętrzu szukamy prostego efektu bez wyszukanych draperii. Jeśli chcesz, aby przesłony były mocnym akcentem dekoracyjnym zdecyduj się na rolety weneckie, które układają się w efektowne fałdy. W przypadku, gdy osłona ma być nie tyle ozdobna, co funkcjonalna, możesz wykorzystać proste rolety czy żaluzje. Z kolei rolety rzymskie są wersją pośrednią, posiadają aspekt estetyczny, składając się harmonijkę.

 

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@okna-forum.pl

Jeśli jeszcze nie wiesz, jak urządzić własne biuro zajrzyj na naszą stronę i sprawdź porady specjalistów.

Fotele gabinetowe obrotowe - krzesła biurowe

kupno i sprzedaż nieruchomości w Wałbrzychu

Instalacja kamer do monitoringu