Rolety czy żaluzje w biurze?

Biuro jest wyjątkowym miejscem pracy, które wymaga specjalnego wyposażenia. To w końcu tutaj pracownicy spędzają kilka godzin dziennie przy monitorze czy stercie papierów. Między innymi dlatego należy stworzyć w biurze jak najbardziej komfortowe warunki do wykonywania obowiązków. Ważne jest również to, aby w słoneczne dni wpadające przez okno światło nie oślepiało znajdujących się we wnętrzu osób. Jak jednak wybrać najlepszą ochronę? Co sprawdzi się lepiej: żaluzje czy rolety?

Odpowiedni wybór biurowych osłon okiennych powinien być wypadkową oczekiwań funkcjonalnych oraz wizualnych. Zarówno żaluzje, jak i rolety spełniają te kryteria. Każde z tych rozwiązań posiada swoje plusy i minusy, które należy przeanalizować pod kątem posiadanej przestrzeni i powierzchni do przesłonięcia. Równie ważne jest to, aby wybór przesłon okiennych pasował do ogólnej aranżacji wnętrza biurowego.

Żaluzje – rozwiązania pionowe i poziome
Żaluzje są bardzo częstym rozwiązaniem jeśli chodzi o biurowe przesłony okienne. Do najbardziej typowych możemy zaliczyć tzw. wertikale, czyli żaluzje z pionowymi lamelami. To o nich myślimy, gdy wyobrażamy sobie ogromne biurowce. Ich zaletą jest funkcjonalność, cena oraz prosty wygląd, poprzez który łatwo dostosowują się do surowej przestrzeni biurowej oraz sal konferencyjnych. Jeśli chodzi o materiały to w firmowych wnętrzach idealnie sprawdzają się żaluzje aluminiowe. W bardziej eleganckich wnętrzach możemy wykorzystać żaluzje drewniane, których naturalny materiał będzie prezentował się wyjątkowo efektownie na tle słonecznego okna. Minusem żaluzji jest to, że są one trudniejsze do utrzymania w czystości niż rolety. Dostęp do każdej pojedynczej lamelki może być utrudniony, co sprawi, że na żaluzji będą narastać warstwy kurzu. Lepiej zatem zdecydować się na żaluzje z szerokimi lamelkami niż wąskimi i cienkimi, które będzie trudno wyczyścić.

Możliwości rolety
Jeśli chodzi o rolety, to trzeba zaznaczyć, że posiadają one więcej możliwości aranżacyjnych. Wiąże się to z faktem, że w tym rozwiązaniu stosuje się o wiele więcej materiałów i tkanin. Tradycyjne i proste rolety projektowane są najczęściej z wysokojakościowych tkanin, jak bawełna i len, polamid lub poliester. Warto zaznaczyć, że znaczna większość nowoczesnych rolet pokrywana jest specjalną apreturą, sprawiającą, że produkt jest odporny na nadmierne zabrudzenia, wilgoć, płowienie czy powstające deformacje a właśnie te aspekty martwiły nas wcześniej przy wyborze rolet. Widzimy zatem, że zarówno żaluzje, jak rolety dobrze sprawdzają się pod względem dekoracyjnym i praktycznym w przestrzeni biurowej.

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@okna-forum.pl

Jeśli jeszcze nie wiesz, jak urządzić własne biuro zajrzyj na naszą stronę i sprawdź porady specjalistów.

Fotele gabinetowe obrotowe - krzesła biurowe

kupno i sprzedaż nieruchomości w Wałbrzychu

Instalacja kamer do monitoringu