Lampka biurkowa. Must have na naszym stanowisku pracy.

Praca biurowa obciąża nasz kręgosłup. Ale nie tylko on cierpi podczas długotrwałej pracy przy komputerze i z dokumentami. Narażone są także nasze oczy. Permanentne uczucie zmęczonych oczu towarzyszy wszystkim, którzy muszą pracować w nieprawidłowo oświetlonych pomieszczeniach. A poważne konsekwencje tego rodzaju zaniedbań przychodzą z czasem. Dlatego tak ważne jest właściwe oświetlenie pomieszczeń biurowych. Kluczową kwestią jest dostęp do dużej ilości światła dziennego. W pewnych sytuacjach jednak naturalne światło nie wystarcza. Wówczas z pomocą przychodzą lampki biurkowe.

Jakie parametry brać pod uwagę kupując lampkę do biura?
W pierwszym momencie głównym kryterium wyboru staje się wygląd lampki. Producenci oświetlenia rozpieszczają nas pod tym względem. Bez trudu znajdziemy lampki wyróżniające się ciekawym designem i pasujące do rozmaitych aranżacji wnętrza. Klasyczne, minimalistyczne, nowoczesne. Wybór jest ogromny! Jednak kupując lampkę warto wziąć pod uwagę przede wszystkim jej parametry.
Lampka powinna być mobilna. Liczy się, zatem jej waga i możliwość przenoszenia z miejsca na miejsce. Bardzo ważna jest również długość przewodu. Musi dostawać do najbliższego gniazdka, bez konieczności podłączania przedłużaczy.

Jednym z najważniejszych parametrów lampki biurkowej jest oczywiście natężenie światła. Istnieją już modele, w których natężenie można regulować. To bardzo wygodna i praktyczna opcja. Moc lampek biurowych jest różna. Wynosi od 40 do nawet 100 W. Z ekonomicznego punktu widzenia najlepsze są żarówki LED, które produkują więcej światła przy mniejszym zużyciu energii. Pamiętajmy o tym, że właściwe oświetlenie to ulga dla naszych oczu.

Różne modele lampek biurowych
Najbardziej popularnym rozwiązaniem jest niewielka lampka stołowa, która przybiera dziś rozmaite formy. Z reguły posiada możliwość regulacji ustawienia. Jeżeli na biurku mamy ograniczoną ilość miejsca, warto zdecydować się na lampkę ścienną, montowaną do ściany. To doskonała opcja dla niewielkich wnętrz. Istnieją także specjalne lampki montowane do blatu. To rozwiązanie z kolei sprawdza się, gdy musimy nieustannie zmieniać ustawienie lampki np. pracujemy przy desce kreślarskiej. Takie lampki dają możliwość dowolnego ustawienia, a przytwierdzenie ich do podłoża sprawia, że „manewrowanie” lampką jest łatwiejsze.

Z pewnością wybór lampki warto poprzedzić analizą swoich potrzeb i znaleźć taki model, który łączy w sobie najważniejsze dla nas parametry techniczne oraz funkcjonalność z atrakcyjnym wyglądem.

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@okna-forum.pl

Jeśli jeszcze nie wiesz, jak urządzić własne biuro zajrzyj na naszą stronę i sprawdź porady specjalistów.

Fotele gabinetowe obrotowe - krzesła biurowe

kupno i sprzedaż nieruchomości w Wałbrzychu

Instalacja kamer do monitoringu