Krzesła barowe w kawiarni jakie wybrać?

Wybór krzesła barowego to nic trudnego

Krzesła barowe, czyli hokery, urozmaicają wnętrze kawiarni. Są nie tylko ładne i praktyczne, jeśli weźmie się pod uwagę kilka złotych zasad.

Szukasz krzesła ? Znajdziesz je na stronie www.e-krzeslo.com.pl

Plastic fantastic

Hokery drewniane są coraz rzadziej spotykane. Drewno jest drogim materiałem, a wykonane z niego krzesła barowe są bardziej wytrzymałe i stabilne, chociaż można mieć zastrzeżenia, co do ich funkcjonalności. Nie mniej jednak, w naturalny sposób wpasowują się w klasyczny styl wnętrza.
Hokery wykonane z tworzyw sztucznych i metalu są zdecydowanie lżejsze, łatwiejsze w obsłudze i często znacznie tańsze od drewnianych. Dzięki szerokiej gamie dostępnych na rynku modeli i kolorów, dobrze wybrane są powiewem nowoczesności i dobrego stylu. Mogą też stanowić element wyróżniający kawiarnię, albo wtopić się w tło. Wszystko zależy od naszej koncepcji.

Znajdź we mnie oparcie

Krzesła barowe zdecydowanie bardziej pasują do klasycznych aranżacji wnętrz, siłą rzeczy są wygodniejsze, zwłaszcza przy przedłużających się pogawędkach. Ponadto, w kwestii urządzenia kawiarni, oparcie daje szerokie pole do popisu dzięki szerokiej gamie materiałów, z których można wykonać tapicerkę. „Materiałowe” obicia przywołują na myśl miłe skojarzenia z domowymi pieleszami, ale utrzymanie ich w czystości i dobrym stanie wymaga większego wysiłku i nakładów czasu.
Skórzane oparcia sprawiają wrażenie ekskluzywności i prestiżu. Łatwiej się je czyści, a odpowiednia konserwacja pozwoli je zachować w dobrym stanie przez wiele lat. Z obić można oczywiście zrezygnować, co ułatwi nam czyszczenie oraz na pewno przez dłuższy żywotność naszego krzesła barowego. Nie mniej jednak wiąże się to z pewnymi niedogodnościami dla klientów. Chyba każdy z nas miał wątpliwą przyjemność „przyklejania się”, szczególnie latem, do plastikowych krzeseł w poczekalniach lub foteli w pociągach regionalnych.

Jego Wysokość, Hoker

Przed zakupem krzesła barowego należy przede wszystkim ustalić optymalną wysokość od ziemi do siedziska, tak, aby zmaksymalizować komfort siedzenia i konsumpcji. Zdaniem specjalistów odległość hokera od blatu powinna wynosić 27-30cm. Zaleca się wybór krzeseł o regulowanej wysokości umożliwiających dopasowanie wysokości do indywidualnych potrzeb klienta. Niestety najczęściej regulatorem jest podnośnik pneumatyczny, który bywa zawodny i ma określoną żywotność. Przy wyborze hokera warto jeszcze zwrócić uwagę na jeszcze jeden aspekt – podnóżek. Najlepiej wybrać takie krzesło, która ma dwa podnóżki, na różnej wysokości, dzięki czemu dzieci jak i dorośli o niskim wzroście, będą mogły wygodnie usiąść.   

 

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@okna-forum.pl

Jeśli jeszcze nie wiesz jak urządzić własne biuro zajrzyj na naszą stronę i sprawdź porady specjalistów.

Fotele gabinetowe obrotowe - krzesła biurowe

wieszaki do przedpokoju

oświetlenie ogrodowe SU-MA

zarządzanie nieruchomościami Warszawa

kupno i sprzedaż nieruchomości w Wałbrzychu

Instalacja kamer do monitoringu

systemy alarmowe i monitoring kraków