Jaki fotel wybrać do biura?

W krajach rozwijających się około 30% pracowników zatrudnionych jest w biurach. Oznacza to, że większą część dnia spędzają oni na siedząco. Niewłaściwa pozycja powoduje, że dopadają ich bóle pleców, głowy, barku, karku oraz odcinka piersiowego kręgosłupa. Sprawa nie ogranicza się wyłącznie do pracowników biurowych, ponieważ również w fabrykach wiele czynności wykonuje się na siedząco.

Statystyki pokazują, że niestety znaczna część miejsc pracy nie odpowiada normom, a warto mieć na uwadze, że większość chorób związanych z narządami ruchu ma swoje podłoże w nieprawidłowości występującej w obrębie kręgosłupa poprzez przyjmowanie nieprawidłowej postawy. Wybór odpowiedniego fotela biurowego to zatem bardzo ważna sprawa, której należy poświęcić nieco uwagi.

Co brać pod uwagę?
Rynek oferuje obecnie bardzo zróżnicowaną ofertę, jeśli chodzi o fotele biurowe. W ten sposób każdy klient może wybrać najlepszy model, który będzie idealnie pasował do danego wnętrza. W sklepach internetowych jak meblicante.pl zainteresowani mogą wybierać z ciekawej gamy kolorystycznej wśród dostępnych modeli, co dodatkowo wpływa na ich możliwą kompatybilność z istniejącą aranżacją przestrzeni biurowej. Znajdziemy więc fotele klasyczne o prostej budowie jak i o nowoczesnej, oryginalnej formie, co podkreśli dynamikę i kreatywność pracującego w danym miejscy zespołu. Oczywiście poza względami estetycznymi powinniśmy myśleć przede wszystkim o ergonomii. Należy więc szukać foteli, które gwarantują utrzymanie właściwej pozycji podczas pracy. Należy więc sprawdzać czy dany fotel posiada niezbędne mechanizmy i regulacje służące komfortowi oraz zdrowiu użytkownika.

Przykładowy model
To jak powinien wyglądać idealny fotel biurowy omówimy na przykładzie modelu Xenon Net, dostępnego w ofercie Meblicante. Oczywiście możesz wybierać spośród innych modeli, ten jednak fotel łączy wysoką ergonomię z przystępną ceną, dlatego posłuży za egzemplifikację. Produkt wyposażony jest we wszelkie potrzebne mechanizmy i regulacje, sprawiając, że jest to najnowocześniejsze krzesło pracownicze, które posiada unikatowe funkcje jak innowacyjne podparcie odcinka lędźwiowego kręgosłupa czy podłokietniki umożliwiające regulację nakładki w dowolnym kierunku w płaszczyźnie poziomej. Fotel można zamówić w dwóch wariantach mechanizmów. Pierwszy to synchro z płynną i szybką regulacją siły sprężystości oparcia, drugi to mechanizm synchro self, który automatycznie dostosowuje się do ciężaru osoby siedzącej na fotelu. Dzięki drugiej opcji obsługa krzesła staje się bardzo prosta a użytkownik nie musi skupiać swojej uwagi na regulacjach i może w pełni skoncentrować się na wydajnej pracy.

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@okna-forum.pl

Jeśli jeszcze nie wiesz, jak urządzić własne biuro zajrzyj na naszą stronę i sprawdź porady specjalistów.

Fotele gabinetowe obrotowe - krzesła biurowe

kupno i sprzedaż nieruchomości w Wałbrzychu

Instalacja kamer do monitoringu