Pielęgnacja mebli wykonanych na wysoki połysk

Meble wykonane na wysoki połysk budują wrażenie prestiżu, chłodnej elegancji i dobrego smaku. Niezależnie od wybranych materiałów, kolorów i producenta, ich pielęgnacja stawia przez użytkownikiem szereg problemów. Na tak przygotowanej powierzchni, każdy zaciek czy odcisk palca razi w oczy (nawet z daleka).

Miej oczy szeroko otwarte

Pielęgnacja połyskujących powierzchni wymaga wprawy i doświadczenia. Po zebraniu kurzu i usunięciu zanieczyszczeń należy zwrócić uwagę, czy na powierzchni nie pozostały wysokie nieestetyczne smugi, które widać na pierwszy rzut oka. Plusem jest, że czyszczenie powierzchni połyskujących mebli nie wymaga używania specjalistycznych środków czystości – zwilżona ciepłą wodą ściereczka w zupełności wystarczy, by usunąć drobne plamy czy ślady dłoni. Ważne, aby po zakończonych zabiegach pielęgnacyjnych „na mokro”, wytrzeć powierzchnię do sucha używając, np. ręcznika papierowego. Poświęcenie dodatkowych kilku chwil na „dopieszczenie” wyglądu mebli może wpłynąć na ogólny obraz biura w oczach klientów i pracowników, dlatego warto się do tego zadania przyłożyć.

Rysa na płycie i wizerunku

Materiały do pielęgnacji połyskujących mebli muszą być delikatne. Należy wybierać ściereczki wykonane z mikrofibry czy miękkie gąbki. Podobnie sprawa ma się z wyborem środków czystości – nie mogą zawierać jakichkolwiek substancji ścierających, tak popularnych w proszkach do czyszczenia. Użytkowanie błyszczących blatów wymaga jeszcze większej uwagi i ostrożności. Niezbędne jest korzystanie z podkładek pod kubki, mysz komputerową a nawet przybory biurowe. Lepiej też ograniczyć liczbę ostrych lub szklanych (doniczek z kwiatami) przedmiotów umieszczonych na biurku, ponieważ każde ich przesunięcie może tworzyć rysy. Chcąc nie chcąc, mogą się one pojawić i wówczas nie można zrobić nic, by się ich pozbyć. Na szczęście nie trzeba od razu wymieniać całego mebla. Przy drobnych, płytkich zadrapaniach czy rysach, często wystarczy odrobina wazeliny wtarta ściereczką w uszkodzoną powierzchnię. Co więcej, wielu producentów zaopatruje się w specjalistyczne środki pomagające w redukcji ubytków – jeszcze przed zakupem, warto o tę możliwość zapytać.

Wymagający prestiż

Meble o wysokim połysku nie są najprostsze w pielęgnacji i utrzymaniu w dobrym stanie, ale pomagają w budowaniu wizerunku firmy świadczącej profesjonalne usługi. Warto rozważyć wybór takiego wyposażenia wnętrz, jeśli jest on zgodny z polityką firmy, jej działalnością i sposobem, w jaki chcą być postrzegani na rynku. Nie bez przyczyny, właśnie taki „wysoki styl” reprezentują biura największych i najbogatszych korporacji. Chłodny profesjonalizm i przejrzystość – taki komunikat niesie ze sobą dobrze zorganizowane i zadbane biuro.    

 

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@okna-forum.pl

Jeśli jeszcze nie wiesz jak urządzić własne biuro zajrzyj na naszą stronę i sprawdź porady specjalistów.

Fotele gabinetowe obrotowe - krzesła biurowe

wieszaki do przedpokoju

oświetlenie ogrodowe SU-MA

zarządzanie nieruchomościami Warszawa

kupno i sprzedaż nieruchomości w Wałbrzychu

Instalacja kamer do monitoringu

systemy alarmowe i monitoring kraków