Wybieramy rolety do biura

W biurach potrzebna jest jak największa ilość naturalnego światła. Czasami trzeba jednak ograniczyć ilość promieni słonecznych wpadających do pomieszczeń biurowych. Doskonałym rozwiązaniem są wówczas rolety i żaluzje. Można je opuścić lub podnieść, gdy akurat zajdzie taka potrzeba. Zanim zaczniemy wybierać spośród szerokiej oferty rolet, zastanówmy się, jakie kryteria powinny spełniać.

Wytrzymałość
Rolety, które zamierzamy zamontować w biurze powinny być przede wszystkim wytrzymałe. Pamiętajmy o tym, że będą bardzo często eksploatowane. Muszą być, zatem być wykonane z dobrej jakości materiałów i posiadać solidną konstrukcję. Chodzi o to, aby nie było konieczne ich regularne serwisowanie. Rolety powinny przetrwać próbę czasu, bez żadnych uszczerbków i awarii.

Funkcjonalność
Kolejnym czynnikiem, który musimy wziąć pod uwagę wybierając rolety jest ich funkcjonalność. Im łatwiejszy w obsłudze jest mechanizm rolety, tym lepiej. Liczy się, zatem szybkie i proste zwijanie oraz rozwijanie rolet.

Łatwość czyszczenia
Musimy pamiętać również o tym, że rolety będą wymagały w miarę regularnego czyszczenia. Dlatego nie najlepszą opcją do biura są rolety wykonane z tkanin, które należy prać chemicznie. Wymagają one zdecydowanie zbyt dużo zachodu, a poza tym pranie chemiczne to dodatkowe koszty. Warto postawić na modele, które można z łatwością przetrzeć wilgotną ściereczką.

Sposób montażu
Rolety możemy podzielić ze względu na rodzaj montażu na przesłony montowane bezinwazyjnie oraz inwazyjnie. W przypadku montażu bezinwazyjnego, mamy możliwość ściągnięcia rolety z okna np. gdy przenosimy biuro albo planujemy remont. Natomiast rolety montowane inwazyjnie przytwierdza się do ściany lub sufitu za pomocą kołków albo śrub. Niestety po demontażu takich rolet pozostają widoczne ślady. Aby je zatuszować konieczne jest uzupełnienie braków w ścianie i jej pomalowanie.

Wygląd rolet
Rolety będą oczywiście wpływały na estetykę danego pomieszczenia. To dodatek, którego trudno nie zauważyć zwłaszcza, jeżeli okna w naszym biurze są naprawdę sporej wielkości. Żaluzje aluminiowe doskonale nadają się do wnętrz nowoczesnych. Dobrze wpisują się w trendy minimalistyczne. Z kolei żaluzje drewniane fantastycznie ocieplają wnętrze, nadając mu przytulnego charakteru. Rolety z przesłonami materiałowymi są dosyć trudne w utrzymaniu, ale sprawiają, że przestrzeń biurowa staje się bardziej stylowa i elegancka. Jeżeli chodzi o kolory przesłon, to już kwestia konkretnego wnętrza i jego aranżacji. Kolor rolet na pewno powinien współgrać z pozostałymi elementami dekoracyjnymi.

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@okna-forum.pl

Jeśli jeszcze nie wiesz, jak urządzić własne biuro zajrzyj na naszą stronę i sprawdź porady specjalistów.

Fotele gabinetowe obrotowe - krzesła biurowe

kupno i sprzedaż nieruchomości w Wałbrzychu

Instalacja kamer do monitoringu