Jak organizować zaplecze kawiarni

Kawiarnia, mój drugi dom

Wszyscy doskonale wiemy, że wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej. Wiedzą o tym, też właściciele lokali gastronomicznych, którzy „udomowiają” swoje wnętrza, aby klienci czuli się jak we własnych czterech kątach. Znajomo wyglądające otoczenie, spokój i miła atmosfera sprawia, że ludzie częściej wracają i chętniej wydają pieniądze.

Czuj się jak u siebie

Przytulne wnętrze ma cieszyć oko i ciało. Osiągniemy to, stawiając na neutralne beże, przygaszone kolory ziemi, a więc odcienie brązu, zieleni, żółcieni czy pomarańczowego. Wszystko powinno ze sobą harmonizować: kolorystyka ścian, elementy wystroju wnętrz, zasłony, bibeloty….Małe pomieszczenia możemy optycznie powiększyć używając jasnych kolorów, jednak dla zachowania atmosfery lepiej zastosować ciemniejsze odcienie. Warto za to poeksperymentować z różnymi źródłami światła, które mogą efektownie rozświetlić wybraną płaszczyznę: stolik, regał z książkami czy galerię obrazów. Lepiej postawić na światło ciepłe, delikatnie żółtawe o umiarkowanym natężeniu, ponieważ pozwala odpocząć oczom i całemu ciału.

Miłe zasiedzenie

Po ośmiu godzinach siedzenia na twardych krzesłach biurowych marzymy o tym, aby dać ciału chwilę wytchnienia. Dla maksymalnej wygodny naszego gościa fotele czy sofy powinny być szerokie i głębokie, najlepiej z podłokietnikami, które pozwolą rozluźnić ramiona i mogą posłużyć, jako tymczasowa podpórka na filiżankę. Duże, miękkie poduszki nie tylko podniosą komfort siedzenia (np. osobom cierpiących na bóle placów), ale uatrakcyjnią wizualnie miejsce. Ze względów praktycznych lepiej kupić meble z ciemniejszej palety kolorów (mniej widoczne są wszelkiego rodzaju zabrudzenia), wykonane z materiałów odpornych na wielokrotne użytkowanie i łatwych w pielęgnacji, np. ze skóry ekologicznej.

Stoliki powinny być na wyciągnięcie ręki, aby łatwiej było klientowi odłożyć filiżankę. Szklane blaty dodają wnętrzu elegancji, ale generują niepotrzebny hałas, dlatego lepiej postawić na drewniane – są solidne, trwałe, a co najważniejsze – kojarzą się z domem. Ich ilość powinna być dostosowana do wielkości lokalu, a rozmieszczenie zapewniać gościom swobodę poruszania się i uczucie intymności, bezpieczeństwa.

Oczytani kawiarze

Niektórzy klienci lubią przeglądać prasę popijając kawę, więc dobrze byłoby im tę przyjemność zagwarantować. Ogólnodostępne gazetniki zaopatrzone w aktualne wydanie gazety czy magazynu na pewno ucieszą stałych bywalców, a tych okazjonalnych mogą zatrzymać na dłużej regały z książkami. Nie zapominajmy o muzyce – powinna być odpowiednio dobrana do klimatu i stylu kawiarni. 

 

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@okna-forum.pl

Jeśli jeszcze nie wiesz, jak urządzić własne biuro zajrzyj na naszą stronę i sprawdź porady specjalistów.

Fotele gabinetowe obrotowe - krzesła biurowe

kupno i sprzedaż nieruchomości w Wałbrzychu

Instalacja kamer do monitoringu