Kupujemy metalowe szafki szkolne

Szkoła to dosyć specyficzne i wymagające miejsce do zaprojektowania. Chodzi w końcu o to, aby każdy jej element był nastawiony na zapewnienie jak najwyższego bezpieczeństwa podopiecznym. Reguła ta dotyczy również wyposażenia i mebli, które muszą być dostosowane do roli, jaką odgrywa szkoła. Właśnie dlatego na korytarzach umieszcza się metalowe szafki szkolne, które są niezwykle funkcjonalne i pomagają odciążyć młody kręgosłup. Jakie szafki szkolne wybrać, aby codzienne funkcjonowanie w szkole było sprawne i komfortowe?

Obecnie można zaobserwować, że coraz więcej szkół decyduje się na zastosowanie metalowych szafek, które służą uczniom jako wygodne i bezpieczne schowki na podręczniki, ubrania oraz przedmioty osobiste. Oczywiste jest więc to, że meble takie powinny być jak najwyższej jakości, a więc odporne na uszkodzenia i trwałe. Dodatkowo powinny mieć estetyczny wygląd, który będzie budował przyjazną nauce atmosferę. Na meblicante.pl znajdziemy metalowe szafki szkolne, które spełniają wszystkie powyższe kryteria. Wyróżniają się one wyjątkowo dużą wytrzymałością oraz atrakcyjną formą. Ponadto meble te spełniają wszelkie wymagane atesty i normy, które są bardzo ważne w takich miejscach, jak szkoła.

Na co zwrócić uwagę?
Przed zakupem metalowych szafek szkolnych, trzeba zwrócić uwagę na to, jakie ma być ich przeznaczenie. Chodzi o to, aby zdeklarować czy będą w nich przechowywane tylko materiały szkolne jak książki i przybory, czy też np. odzież. Wbrew pozorom ma to zasadnicze znaczenia, ponieważ od tego zależy konstrukcja szafki oraz jej wymiar. Równie istotny jest też wybrany kolor, który powinien współgrać z ogólną i całościową aranżacją instytucji. Dzieci mają dużo energii i często szybko i nadmiernie eksploatują przedmioty i urządzenia, dlatego ważne jest, aby szafki były dodatkowo wzmocnione od środka oraz posiadały odpowiednio grubszy korpus. Ponadto wnętrze skrytek będzie wówczas zróżnicowane tak, że pojawią się odpowiednio półki na książki, drążki i haczyki na odzież oraz półki na buty.

Odpowiednio do wieku
Wybierając metalowe szafki szkolne powinniśmy kierować się wiekiem ich użytkowników. Inaczej będą wyglądały szafki dla przedszkolaków, inaczej dla uczniów szkół średnich. Szafki przeznaczone do przedszkoli powinny być łatwe w obsłudze. W tym wieku szafki na zamek szyfrowy mogą być zbyt trudne, ponieważ dzieci często zapominają kody. Jej zaletą jest jednak to, że dziecko nie musi nosić kluczyka do szafki, który łatwo zagubić. Szafki dla młodzieży starszej muszą być odpowiednio większe, ponieważ przechowuje się w niej odzież, jak i materiały szkolne. Metalowa szafka szkolna w szkołach średnich powinna łączyć w sobie cechy szafki skrytkowej i szafki ubraniowej. 

 

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@okna-forum.pl

Jeśli jeszcze nie wiesz, jak urządzić własne biuro zajrzyj na naszą stronę i sprawdź porady specjalistów.

Fotele gabinetowe obrotowe - krzesła biurowe

kupno i sprzedaż nieruchomości w Wałbrzychu

Instalacja kamer do monitoringu