Wybieramy szafy BHP

Każde przedsiębiorstwo musi posiadać pomieszczenie socjalne. Dlatego pracodawca musi o tym pamiętać i koniecznie zapewnić odpowiednie warunki, ponieważ wymagania te zapisane są w przepisach prawa pracy. W trakcie urządzania takiego pomieszczenia należy zwrócić uwagę na to, jakie szafki mogą się tam znaleźć. Warto wiedzieć, że wyposażenie tego typu również jest bezpośrednio regulowane przepisami, dlatego bardzo istotne jest właściwe dopasowanie szaf BHP.

Zapewnienie bezpieczeństwa i higieny pracy jest wymogiem obejmującym każde miejsce zatrudnienia. Tak samo ma się rzecz z koniecznością zapewnienia odpowiedniego wyposażenia do pracy. Do tych elementów zalicza się szafy BHP, które stanowią meble do przechowywania niezbędnego uposażenia i narzędzi, jak ubrania bądź przedmioty gospodarcze. Szafy te można dopasować do panujących warunków lokalowych.

Czym jest szafa BHP?
Metalowa szafa BHP pełnić może funkcję szafy pracowniczej lub socjalnej na ubrania. Na rynku są również szafy wieloskrytkowe, które można skonfigurować z dowolną ilością skrytek. Występują one w różnej kolorystyce, co nie tylko daje wiele możliwości aranżacyjnych, ale też ułatwia pracownikom szybkie odnalezienie własnej szafki. Dzisiejsze szafki wyposaża się w wygodne rozwiązania zamykania, co pozwala uporać się z uciążliwą sytuacją, gdy kluczyki do skrytki zostaną zgubione. Chodzi o szafy z centralnym kluczem. Wówczas do otwarcia wszystkich skrytek służy centralny zamek montowany w ramie. A gdzie tak w ogóle potrzebne są szafy BHP? Praktycznie w każdym zakładzie pracy. Mowa tu o szatniach, pokojach socjalnych, gabinetach pracowników i pracodawców. Coraz częściej te metalowe meble pojawiają się również w szkołach tak, aby uczniowie mogli schować najpotrzebniejsze przybory, ciuchy lub buty na zmianę. Szafy BHP są również niezbędne we wszelkiego rodzaju obiektach sportowych, gdzie znajdują się również pomieszczenia socjalne, jak i szatnie dla trenujących. Meble te znajdziemy też we wszystkich przedsiębiorstwach, gdzie wymagana jest zmiana odzieży.

Zalety szaf BHP
Szafy BHP to podstawowy i niezbędny element wyposażenia pomieszczeń socjalnych. Zapewniają podniesienie standardu i wygody pracy. Zasada ta dotyczy zarówno personelu, jak i pracodawcy. Omawiane meble występują z reguły w konstrukcji pojedynczej, podwójnej, potrójnej bądź poczwórnej. Co więcej, każda z części może zostać podzielona tak, aby ułatwić rozdzielenie stroju służbowego od codziennego. W rozbudowanych modelach znajdziemy takie udogodnienia, jak wygodna ławka do siedzenia. Istnieją również szafy BHP do przechowywania czystej i brudnej odzieży roboczej. W takim rozwiązaniu szafa podzielona jest na skrytki, wśród których każda zamykana jest oddzielnym kluczem.

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@okna-forum.pl

Jeśli jeszcze nie wiesz, jak urządzić własne biuro zajrzyj na naszą stronę i sprawdź porady specjalistów.

Fotele gabinetowe obrotowe - krzesła biurowe

kupno i sprzedaż nieruchomości w Wałbrzychu

Instalacja kamer do monitoringu