Jakie szafki na dokumenty sprawdzają się najlepiej?

Szafki na dokumenty są niezbędne, aby uporządkować przestrzeń biurową i ułatwić sobie pracę. Ich ergonomia i funkcjonalność zależy w znacznej mierze od tego, jaką szafkę ostatecznie wybierzemy, a wybór jest naprawdę szeroki. Przedstawiamy najbardziej popularne opcje tego niezbędnego w każdym biurze mebla.

Szafki do bocznego przechowywania dokumentów
Ten rodzaj szafek jest przeznaczony do pracy z dużymi ilościami dokumentów. Mogą pomieścić ogromną liczbę teczek na raz. Te jednostki posiadają dwie lub więcej szuflad, a wiele z nich jest wyposażonych w mechanizm zapobiegający przewróceniu, gdy szuflada zostaje całkowicie wysunięta. Ponieważ boczne szafki na dokumenty są szersze niż głębsze segregowanie odbywa się zwykle na boku, a większość z nich ma możliwość pomieszczenia teczek o różnych wymiarach. Ponieważ szafki te są dosyć duże, przed zakupem upewnijmy się, że dysponujemy wystarczającą ilością wolnej przestrzeni.

Szafki pionowe
Szafki na dokumenty w wersji pionowej są częściej używane w biurach domowych i na stanowiskach pracy, które wymagają niewiele miejsca. Te jednostki mogą mieć tyle samo szuflad, co szafki do bocznego przechowywania, są one znacznie węższe i głębsze.

Szafki mobilne
Mobilne szafki na dokumenty to niezwykle wygodna opcja, ponieważ można je ustawiać wszędzie tam, gdzie są potrzebne. Jednostki te są zazwyczaj wyposażone w dwie lub trzy szuflady i są najczęściej pionowe. Większość szafek mobilnych została zaprojektowana tak, by pasowały do klasycznych biurek o standardowej wysokości. Mają gwarantować wygodne przechowywanie bez zajmowania dużej ilości miejsca.

Otwarte półki na dokumenty
Otwarte półki są szerokie i płytkie, przypominając bardziej biblioteczki, niż szafki na dokumenty. Jednostki te mają otwarte fronty. Można je ustawiać obok siebie tak, aby stanowiły całość. Zaprojektowane są z myślą o wąskich korytarzach i biurach o ograniczonej przestrzeni. Tego typu półki doskonale nadają się do przechowywania łatwo dostępnych dokumentów.

Półki ognioodporne
Jeśli pracujemy z ważnymi, poufnymi dokumentami, przechowywanie ich w szafkach ognioodpornych będzie najlepszym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem. Takie szafki zapewniają ochronę nie tylko przed skutkami pożaru. Chronią także przed wodą i kradzieżą. Jeżeli zależy nam na najwyższym poziomie bezpieczeństwa dokumentów, powinniśmy rozważyć ich zakup. Takie szafki występują w różnych typach i modelach, więc można je łatwo dopasować do przestrzeni biurowej i ilości przechowywanych dokumentów. Szafki ognioodporne są powszechnie używane w dużych korporacjach, w których wszelkie dokumenty muszą być szczególnie chronione.

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@okna-forum.pl

Jeśli jeszcze nie wiesz, jak urządzić własne biuro zajrzyj na naszą stronę i sprawdź porady specjalistów.

Fotele gabinetowe obrotowe - krzesła biurowe

kupno i sprzedaż nieruchomości w Wałbrzychu

Instalacja kamer do monitoringu