Rodzaje regałów magazynowych

Metalowe regały magazynowe to produkty, które mają zastosowanie w wielu firmach, zakładach produkcyjnych, archiwach czy bibliotekach. Meble te służą do przechowywania rozmaitych przedmiotów i dokumentacji. W Meblicante znajdziemy różnego rodzaju regały metalowe, które z powodzeniem odpowiedzą na indywidualne wymagania klienta.

Zdarza się tak, że brak powierzchni magazynowej oraz nieustannie zwiększająca się ilość posiadanych dokumentów, powodują problem z gromadzeniem zbiorów firmy. W takim przypadku świetnie sprawdzi się wyposażenie biura, magazynu lub archiwum w regały magazynowe. Podchodząc do zadania kupna magazynowego regału metalowego warto zastanowić się nad tym, gdzie zostanie on umieszczony. Czy będzie to hala produkcyjna czy urząd? Następnie trzeba obliczyć szacowane obciążenie, jakie będzie wywierane na półki. Dopiero na tej podstawie będzie można wybrać odpowiedni model. Oto dostępne rodzaje regałów magazynowych.

Regały Przesuwne
Regały przesuwne nazywane są inaczej jezdnymi lub kompaktowymi. Ich zaletą jest możliwość jak najbardziej ergonomicznego wykorzystania posiadanej przestrzeni. Chodzi o to, że dzięki ich zastosowaniu można pomieścić aż o 80% więcej zasobów, niż gdybyśmy użyli regałów stacjonarnych w tym samym pomieszczeniu. Oczywiście każda przestrzeń magazynowa różni się między sobą, dlatego Meblicante dopasowuje meble do potrzeb klienta. Oznacza to, że ten nie musi sam sprawdzać i wymierzać pomieszczenia, ponieważ zrobi to profesjonalista, który dodatkowo doradzi jakie będzie najlepsze rozwiązanie, przygotuje wstępny projekt i kosztorys. Wracając jednak do regałów jezdnych warto podkreślić, że posiadają one bardzo estetyczny i stylowy design, który dobrze komponuje się z każdym wnętrzem, czy to magazynowym czy biurowym. Zaopatrzone są one w nowoczesny projekt korby do przesuwania. Wykorzystanie regałów przesuwnych pozwala też na podwojenie pojemności składowania. Meble można ponadto w prosty sposób przystosować do składowania różnej wielkości książek czy innych materiałów. Co więcej, sam system jest łatwy w rozbudowie o kolejne moduły. Wiąże się to z możliwością przenoszenia regałów do innych miejsc. Walory estetyczne produktu można wydobyć poprzez użycie ozdobnych paneli z płyty meblowej, które dostępne są w wielu barwach. 

Regały Stacjonarne
Regały metalowe magazynowe stacjonarne występują w różnych wymiarach i konfiguracjach. Dzieli się je na regały półkowe, regały paletowe i regały sklepowe. Regały półkowe to meble o różnych wymiarach, skręcane lub zaczepowe, półki z metalu bądź płyty wiórowej. Oczywiście do każdego regału można dokupić dodatkowe półki. Wszystko zgodnie z potrzebami klienta. Jeśli chodzi o regały sklepowe to występują w wariancie jedno lub dwu stronnym, wolno stojącym lub w zabudowie. Ich montaż odbywa się bez śrub. W przypadku regałów paletowych służących do składowania produktów na paletach, konstrukcję składa się z ram i belek.

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@okna-forum.pl

Jeśli jeszcze nie wiesz, jak urządzić własne biuro zajrzyj na naszą stronę i sprawdź porady specjalistów.

Fotele gabinetowe obrotowe - krzesła biurowe

kupno i sprzedaż nieruchomości w Wałbrzychu

Instalacja kamer do monitoringu