Sufit i ściana – plafony i kinkiety

Ergonomiczne zorganizowanie stanowiska pracy jest wyjątkowo ważne, szczególnie dla tych, którzy swoje obowiązki wykonują siedząc przed monitorem. Właściwie urządzenie takiego stanowiska jest nierozerwalnie związane z zapewnieniem prawidłowego oświetlenia. Chodzi o to, żeby pracownicy mogli poradzić sobie z codziennymi zadaniami wzrokowymi przy monitorze i na papierze. Dlatego stanowiska pracy przy komputerze powinny być prawidłowo oświetlone.

Należy pamiętać, że najważniejszymi parametrami oświetlenia biurowego jest jego moc i brak efektu oślepiania. Oznacza to, że lampy biurowe muszą z jednej strony osiągać odpowiednią jasność, nie wolno im jednak oślepiać użytkowników. Warto wiedzieć, że oświetlenie biurowe ma ogromny wpływ na koncentrację pracowników. Jeśli zależy Tobie na wydajności i efektywności podwładnych lepiej zapobiegać ich przedwczesnemu zmęczeniu. Dobre oświetlenie to lepsze wyniki pracy. Najważniejsze będzie wybranie oświetlenia górnego a następnie bocznego. W tej roli najlepiej sprawdzają się plafony i kinkiety.

Plafony
Mowa o sufitowych lampach, które zapewniają równomierne światło górne niezbędne w każdym biurze. Właściwie dobrany plafon oświetleniowy będzie stanowił perfekcyjne dopełnienie każdej aranżacji. Oferta Meblicante to bardzo szeroki wybór plafonów zarówno do wnętrz eleganckich, jak i bardziej awangardowych. Możemy wybierać spośród plafonów oświetleniowych szklanych, ze stali lub tworzyw w zróżnicowanych rozmiarach i modelach. Tego rodzaju lampy poleca się przede wszystkim do wnętrz małych oraz niskich, gdzie inne oświetlenie nie znajdzie zastosowania. Na rynku znajdują się również plafony oraz półplafony, które przeznaczone są specjalnie do gabinetów oraz biur.

Kinkiety 

Chodzi o lampy o specjalnej konstrukcji do wieszania na ścianie. Meblicante oferuje kinkiety stanowiące idealne rozwiązanie problemu oświetlenia bocznego. Równie ciekawym zastosowaniem jest wykorzystanie ich jako elementu wyposażenia wnętrza. Chodzi o takie rzeczy, jak ramy obrazów w gabinetach. Lampy te spisują się również świetnie jako kolejne źródła światła ułatwiające pracę przy komputerze. Obecnie znajdziemy kinkiety w różnych stylach tak, więc każdy, nawet najbardziej wymagający klient znajdzie coś odpowiedniego dla swojej przestrzeni biurowej. Co więcej dostępność w szerokiej gamie barwnej pozwala na dopasowanie kinkietu do innych elementów wyposażenia biura. W zależności od potrzeb możemy zdecydować się kinkiety z jedną lub kilkoma żarówkami. Dostępne są również lampy posiadające różne gwinty na żarówki tak, aby dowolnie móc dobrać rodzaj i moc światła.

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@okna-forum.pl

Jeśli jeszcze nie wiesz, jak urządzić własne biuro zajrzyj na naszą stronę i sprawdź porady specjalistów.

Fotele gabinetowe obrotowe - krzesła biurowe

kupno i sprzedaż nieruchomości w Wałbrzychu

Instalacja kamer do monitoringu