Jakiego rodzaju szafy strażackie kupić?

Specjalistyczne szafy strażackie stanowią niezbędny i podstawowy element wyposażenia wszystkich jednostek straży pożarnej. Dotyczy to zarówno placówek państwowych, jak i ochotniczej straży pożarnej. Meblicante oferuje ciekawe i funkcjonale rozwiązania, które dedykowane są właśnie strażakom. Chodzi o metalowe meble dedykowane ich pracy i zaprojektowane tak, aby można w nich było bez przeszkód przechowywać mundury i stroje strażackie, z których korzysta się podczas akcji w terenie. Bardzo mocna stalowa konstrukcja zapewnia meblom potrzebną trwałość, a specjalnie opracowane rozwiązania, zdecydowanie ułatwiają korzystanie z nich.

Różnego rodzaju wnętrza instytucji mają swoje indywidualne potrzeby odnośnie wyposażenia. Właśnie na te konkretne wymagania odpowiada oferta Meblicante, która między innymi posiada specjalistyczne szafy strażackie. Są one przeznaczone do przechowywania odzieży, która używana jest w trakcie akcji strażackich. Warto zaznaczyć, że po pewnych modyfikacjach, meble te mogą z powodzeniem być wykorzystywane przez inne służby mundurowe.

Budowa szafy strażackiej
Szafy strażackie konstruowane są tak, że brak w nich drzwi. Chodzi o to, aby ich zawartość była łatwo dostępna, dlatego montuje się tam specjalne wieszaki sprawiające, że uniform można momentalnie wyciągnąć i nałożyć na siebie. W podłodze mebla umieszcza się specjalne otwory, które ułatwiają odprowadzanie wody. Ma to duże znaczenie po powrocie z działań gaśniczych. Szafy posiadają również specjalny uchwyt do hełmu, który mocowany jest na górnym wieńcu. Dodatkowo, meble posiadają zamek cylindryczny z ryglowaniem w jednym punkcie. W szafach strażackich znajduje się również specjalny drążek na ubranie, który umieszcza się pod skrytką.

Skrojona na potrzeby
Oczywiście wszystko zależy od potrzeb i warunków, jakie panują w danej jednostce, dlatego szafy strażackie mogą być wykonane na wymiar. Zgodnie z charakterem mebla, szafy są standardowo malowane na czerwono, jednak w sytuacji, gdy miałyby być używane przez inne służby można wybrać inny, pasujący do instytucji kolor. W przypadku indywidualnego zamówienia, metalowe szafy strażackie mogą być wykonane z blachy ocynkowanej, co świetnie zabezpiecza je przed możliwą korozją. Jeśli zaistnieje potrzeba zwiększenia cyrkulacji powietrza, w Meblicante istnieje możliwość podwyższenia szafy strażackiej na specjalnie zaprojektowanej podstawie. Oczywiście może zdarzyć się również tak, że dana jednostka będzie potrzebowała dodatkowych, specyficznych elementów czy wyposażenia, które będą wynikały z indywidualnych potrzeb użytkowników. Wówczas Meblicante oferuje profesjonalną pomoc tak, aby zaprojektować maksymalnie funkcjonalne i wydajne rozwiązanie.

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@okna-forum.pl

Jeśli jeszcze nie wiesz, jak urządzić własne biuro zajrzyj na naszą stronę i sprawdź porady specjalistów.

Fotele gabinetowe obrotowe - krzesła biurowe

kupno i sprzedaż nieruchomości w Wałbrzychu

Instalacja kamer do monitoringu