Jak zagospodarować niewielką przestrzeń biura?

Bywają ogromne przestrzenie biurowe, w aranżacji, których można pozwolić sobie na rozmach. Jednak są również takie biura, w których liczy się każdy wolny centymetr kwadratowy. W tym drugim przypadku warto zastosować inteligentne rozwiązania, które sprawią, że niewielka powierzchnia zmieni się w atut, a biuro mimo wszystko będzie funkcjonalnym i ergonomicznym miejscem pracy. Jak zatem zagospodarować niewielką przestrzeń biura? Podpowiadamy, jakie meble mogą okazać się niezwykle pomocne.

Meble biurowe do małego biura
W przypadku małych biur nienajlepszym pomysłem są ciężkie, masywne meble z ciemnego drewna. Po pierwsze sprawiają niezwykle przytłaczające wrażenie, odbierając pomieszczeniu lekkości. Po drugie zaburzają równowagę wnętrza. Po trzecie są po prostu mało funkcjonalne. W niewielkich pomieszczeniach bardziej sprawdzają się meble jasne i lekkie. Idealnie, jeżeli spełniają kilka funkcji jednocześnie. Im więcej ich zastosowań, tym lepiej. Na nic nam się zdadzą ogromne szafy, jeżeli półki czy szuflady, które je tworzą będą niewymiarowe. Funkcjonalność mebli to obecnie podstawa, a w niewielkich biurach konieczność.

Organizacja małego wnętrza 
Niewielka powierzchnia biura generuje, na co dzień pewne trudności. Jeżeli nie zostanie właściwie zorganizowana, pracownicy odczuwają uciążliwości związane z ograniczeniami przestrzennymi. W takich biurach warto wydzielić niewielkie stanowiska pracy i wstawić zgrabne meble oraz proste sprzęty. Należy postawić na minimalizm. Nadmiar przedmiotów będzie tworzył wrażenie wiecznego chaosu i nieuporządkowania. Elementy dekoracyjne są oczywiście dopuszczalne, gdyż ocieplają wnętrze. Natomiast nie trzeba przesadzać z ilości bibelotów, figurek czy rzeźb. 

Dobre biuro to funkcjonalne biuro
Co poprawia funkcjonalność biura? Z pewnością takim elementem są składane meble. Stół nie musi być na stałe rozłożony w sali konferencyjnej. Jeżeli wybierzemy odpowiedni model, złożymy go i rozłożymy w kilka chwil, jeżeli zajdzie taka potrzeba. Mała przestrzeń może być atutem. Jeżeli fotele biurowe zostaną wyposażone w kółka jezdne i będą posiadać funkcję obrotową, pracownicy nie będą musieli wstawać od biurka, żeby sięgnąć po segregator umieszczony w regale. Oczywiście pod warunkiem odpowiedniego ustawienia regału. Dlatego każdy detal małego biura trzeba dobrze przeanalizować. Istotną kwestią w niewielkich biurach jest przechowywanie. Problemy związane z niewielką ilością miejsca można rozwiązać wykorzystując meble robione na zamówienie np. półki sięgające od podłogi do samego sufitu. Przy odrobinie sprytu i pomysłowości można wykorzystać także przestrzeń pod biurkami czy stołami. 

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@okna-forum.pl

Jeśli jeszcze nie wiesz, jak urządzić własne biuro zajrzyj na naszą stronę i sprawdź porady specjalistów.

Fotele gabinetowe obrotowe - krzesła biurowe

kupno i sprzedaż nieruchomości w Wałbrzychu

Instalacja kamer do monitoringu