Najnowsze trendy w urządzaniu biur

Od pewnego czasu obserwuje się bardziej praktyczne i przyjazne dla pracowników podejście do projektowania wnętrz biur wzorem największych i najbardziej wpływowych korporacji na świecie. Dobrze, gdy pracownik czuje się potrzebny, a jego wysiłki są doceniane przez szefostwo i kolegów z pracy. Wpływ na to ma także, a może przede wszystkim organizacja komfortowej przestrzeni do pracy.

Budując relacje i miejsce pracy

Pierwszym krokiem do sukcesu jest odejście od idei niewielkich boksów pracowniczych, które wzmacniają poczucie odizolowania, niedostępności i potrzebny konkurowania. Przestrzeń powinna być zaprojektowana w taki sposób, aby zachęcała pracowników do wzajemnej interakcji, dzielenia się pomysłami, swobodnej wymiany zdań i opinii – sprzyjającej nawiązywaniu kontaktów międzyludzkich. Takie rozwiązanie powoduje, że pracownicy przestają traktować pracę, jako przykry obowiązek, a siedzenie za biurkiem za nużące i męczące. W dobrze urządzonym wnętrzu czas zdaje się płynąć szybciej, a wykonywanie zadań nigdy nie było tak przyjemne i mniej stresujące.

Jak w domu?

Odejście od ciasnych i małych przestrzeni przeznaczonych do pracy to nie jedyne novum, jakie zaleca się przy projektowaniu nowoczesnych biur. Istotnym okazuje się tworzenie wrażenia, że biuro jest, w pewnym stopniu, drugim domem. Warto, więc zaaranżować wnętrze w taki sposób, aby znalazły się w nim miękkie i wygodne sofy i fotele, stoliki, regały z książkami oraz rośliny doniczkowe, które nie tylko oczyszczają atmosferę, ale udowodniono też, że patrzenie na nie działa uspokajająco i relaksująco. Spędzenie kilkunastominutowej przerwy w tak przytulnie urządzonym pokoju podładuje nasze akumulatory skuteczniej, niż podwójne espresso. Wydzielenie „pokoju do wypoczynku” wpłynie pozytywnie na wizerunek firmy nie tylko u pracowników i klientów, ale i u konkurencji, którzy na pewno zechcą wprowadzić takie rozwiązanie u siebie.

Estetyczny minimalizm

Wzorem największych zachodnich korporacji, niezwykle popularne jest projektowanie wnętrz na wysoki połysk, w których dominuje chłodna kolorystyka. W ten sposób można nie tylko optycznie powiększyć pomieszczenie, ale też nadać mu elegancki, profesjonalny wygląd. Ponadto, nic nie budzi u klienta większego zaufania, niż zadbane i czyste (wizualnie) wnętrze biura.

Zaufaj sobie i specjalistom

Trendy w urządzaniu wnętrz stale ulegają przekształceniom, pojawiają się coraz to śmielsze rozwiązania i pomysły. Nie mniej jednak, realizując swój projekt nie możesz zatracić charakteru i wyjątkowości swojej firmy. Najważniejsze, to nie bać się mieć własnego zdania i zadawać jak najwięcej pytań.    

 

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@okna-forum.pl

Jeśli jeszcze nie wiesz jak urządzić własne biuro zajrzyj na naszą stronę i sprawdź porady specjalistów.

Fotele gabinetowe obrotowe - krzesła biurowe

wieszaki do przedpokoju

oświetlenie ogrodowe SU-MA

zarządzanie nieruchomościami Warszawa

kupno i sprzedaż nieruchomości w Wałbrzychu

Instalacja kamer do monitoringu

systemy alarmowe i monitoring kraków