Metalowe meble medyczne – jakie wybrać?

Większość osób, urządzających miejsce pracy, kompletuje wyposażenie kierując się jedynie ich kosztem i designem. Takie postępowanie sprawdza się w przypadku obiektów do prywatnego gabinetu czy biura w firmie, które nie będą nadmiernie eksploatowanie i narażone na uszkodzenia. Są jednak takie miejsca, w których konieczne jest użycie mebli o wysokiej odporności, niepodatne na uszkodzenia i obtłuczenia, łatwe w utrzymaniu w czystości i trwałe. Mowa o gabinetach lekarskich, szpitalach i przychodniach. Tam nie sprawdzą się tradycyjne meble wykonane z materiałów naturalnych, tylko specjalne metalowe wyposażenie, funkcjonalne, praktyczne a przy tym estetyczne.

Meblicante oferuje bogaty wybór metalowych mebli medycznych, które świetnie sprawdzają się w roli profesjonalnego wyposażenia gabinetów lekarskich, ale również aptek czy innych pomieszczeń o przeznaczeniu typowo lekarskim. Meble takie są wyposażane w odpowiednie zamki zabezpieczające, które pozwalają bezpiecznie przechowywać zawartość. Produkty występują w wielu opcjach, między innymi na kółkach, co umożliwia łatwe i swobodne przemieszczanie mebla bez jego opróżniania. Warto dodać, że montowane w meblach kółka są bezpieczne i nie rysują podłóg znajdujących się w pomieszczeniach medycznych, a do tego są skrętne. Drzwi metalowych mebli medycznych wykonuje są ze szkła hartowanego i wyposaża w półki przestawne.

Zalety mebli metalowych
Tego rodzaju meble są niezbędne wszędzie tam, gdzie praktykuje się nadzwyczajne i pilne sprawy. Drewniane wyposażenie w gabinecie lekarskim lub szpitalu byłoby raczej kłopotliwe i trudne w utrzymaniu. Co więcej, meble takie tworzyłyby wymarzone pole działania dla mikroorganizmów i stanowiłoby niebezpieczeństwo dla zdrowia pacjentów. Plastikowe i sklejkowe meble nie stanowią również dobrej ochrony dla tajnej dokumentacji i leków na receptę przed osobami nieuprawnionymi. Klient chcący urządzić wnętrze gabinetu lekarskiego nie uda się więc do tradycyjnego sklepu meblarskiego, który zwyczajnie nie oferuje produktów przeznaczonych do tego rodzaju wnętrz. W takich miejscach najlepiej sprawdzają się metalowe meble, stworzone z materiałów niełatwych do zniszczenia. Ich zaletą jest to, że można je z łatwością doczyścić lub zdezynfekować bez obaw o ich wygląd. Zniosą one duże obciążenia oraz można w nich bezpieczne magazynować leki czy przybory i narzędzia. 

Nie tylko funkcjonalność
Choć meble do przestrzeni medycznych mają być przede wszystkim funkcjonalne, to nie znaczy, że nie mogą być również ładne. Białe barwy i użycie szkła oraz elegancki i prosty design sprawiają, że meble medyczne będą ciekawym elementem aranżacji wnętrza. Trzeba również zaznaczyć, że wyposażenie to powinno spełniać wszelkie przepisy Bezpieczeństwa i Higieny Pracy.

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@okna-forum.pl

Jeśli jeszcze nie wiesz, jak urządzić własne biuro zajrzyj na naszą stronę i sprawdź porady specjalistów.

Fotele gabinetowe obrotowe - krzesła biurowe

kupno i sprzedaż nieruchomości w Wałbrzychu

Instalacja kamer do monitoringu