Kwiaty w biurze

Zgodnie ze stereotypami praca w biurze kojarzy się z ciasnym boksem w bezosobowej przestrzeni, gdzie monotonia zabija wszelką kreatywność. Na szczęście nowoczesne myślenie o tak wykonywanej pracy jest zupełnie inne. Współczesna przestrzeń biurowa jest otwarta i przyjazna pracownikom. Zaprojektowana tak, aby odpowiadać na podstawowe potrzeby i wzmagać twórcze myślenie. Jedną z metod pomagającą osiągnąć ten cel jest wprowadzenie do biurowych wnętrz roślinności.

Właściwie dobrane do biura kwiaty doniczkowe dodadzą pomieszczeniu szyku i elegancji. Co więcej, poprawią jego wilgotność, obniżą poziom promieniowania monitora komputerowego oraz podniosą skład powietrza. Kwiatki doskonale radzą sobie z trudnymi warunkami podnosząc estetykę wnętrza. Jeśli zależy Tobie na wydajności pracowników koniecznie zadbaj o to, aby w siedzibie Twojej firmy pojawiły się kwiaty, ponieważ pomogą zachować jasność umysłu, a w trudnych chwilach ukoją stres. Warto również zadbać o dobór ciekawej doniczki, która nada przestrzeni biurowej charakteru.

Jaką roślinkę wybrać?

Pamiętajmy, że biuro to nie nasz ogródek, dlatego lepiej wybierać takie rośliny, które nie wymagają wiele uwagi i są odporne na czasowe zaniedbania. Ważne jest również to, aby wybrany kwiat dobrze komponował się z aranżacją wnętrza. Lepiej unikać takich, które mogą rozpraszać pracowników intensywną i jaskrawą barwą bądź silnym zapachem. Bardzo łatwa w uprawie jest pilea, która pochodzi z Chin. Posiada ona ozdobne, okrągłe listki o ciemnozielonej barwie i długich ogonkach. Jeśli cenisz sobie funkcjonalność zdecyduj się na skrzydłokwiat, który wychwytuje z powietrza trucizny. Kwiat ten nie wymaga mocnego oświetlenia i jest przy tym niezwykle dekoracyjny ze swoimi długimi, błyszczącymi liśćmi i białymi kwiatami. Kolejnymi łatwymi w uprawie roślinami są dracena, której cienkie i długie liście prezentują się bardzo efektownie oraz fikus benjamin, tropikalny kwiat rozrastający się do imponujących rozmiarów. Jeśli Twoje biuro jest wyjątkowo ciemne możesz zdecydować się na zamiokulkasa, który nie potrzebuje słońca oraz częstego podlewania.

Jeżeli kwiaty nie sprawdzą się w Waszym biurze, możecie oddać je w Punkcie Adopcji Roślin w Galerii Łomianki

Dobór donic

Roślinki, żeby mogły się rozwijać, muszą zostać umieszczone w doniczkach. Odpowiednio dobrane nadadzą przestrzeni biurowej charakteru. Poprzez zastosowanie nieoczywistej i oryginalnej aranżacji takich samych donic lub stworzeniu kombinacji kilku różnych w innych rozmiarach, można uzyskać bardzo ciekawe efekty wizualne. Warto podkreślić, że nowoczesne donice do biur są projektowane przez uznanych designerów, którzy w swoich produktach estetykę łączą z myślą o powierzchniach użyteczności publicznej.

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@okna-forum.pl

Jeśli jeszcze nie wiesz, jak urządzić własne biuro zajrzyj na naszą stronę i sprawdź porady specjalistów.

Fotele gabinetowe obrotowe - krzesła biurowe

kupno i sprzedaż nieruchomości w Wałbrzychu

Instalacja kamer do monitoringu