Organizacja przestrzeni biurowej. Ścianki działowe do biura.

Przestrzeń biurowa podlega dynamicznym zmianom. Pojawiają się nowi klienci, nowi pracownicy, nowe zadania. W związku z tym aranżacja, która kiedyś wydawała się optymalna, nagle przestaje dobrze spełniać swoje funkcje. Istnieje bardzo łatwy i szybki sposób na przeorganizowanie przestrzeni biurowej. Zmiany nie muszą wcale wiązać z ogromną rewolucją, długotrwałymi remontami, chaosem, bałaganem i dezorganizacją pracy. Możliwości, jakie dają nam obecnie przegrody biurkowe, panele i ścianki działowe są ogromne. Warto z nich skorzystać, aby stworzyć idealne stanowiska pracy. Prowizoryczne, nieestetyczne przegrody, które jeszcze kilkanaście lat temu sztucznie separowały stanowiska pracy odeszły już dawno w niebyt. Ich miejsce zajęły ciekawe i funkcjonalne rozwiązania.

Funkcjonalność nowoczesnych ścianek działowych
Producenci wyposażenia biurowego proponują dzisiaj szereg rozmaitych rozwiązań, pomagających tworzyć praktyczne, ale i estetyczne biura. Sprawdzają się one szczególnie w coraz bardziej popularnych open space’ach. Ścianki panelowe wyposażone w aluminiowe ramy to z pewnością jedna z najbardziej funkcjonalnych opcji. Mimo, że konstrukcje są lekkie, to jednocześnie bardzo solidne. Wypełnienie takich ścianek może być rozmaite. Czasami jest bezpieczne szkło w dowolnym kolorze, innym razem wiórowe płyty, pokryte ciekawym laminatem. Zdarzają się także ścianki wykonane z korka lub z płyty tapicerskiej, którą można idealnie dopasować do wnętrza.

Ogromną zaleta ścianek panelowych jest możliwość ich dowolnego kształtowania. Specjalne łączniki pozwalają na łatwy montaż. Nie ma również problemu z późniejszymi, ewentualnymi zmianami. Ścianki można łączyć pod kątem prostym i jest to najpopularniejszy sposób ich montażu. Jednak stosując odpowiednie słupki ukształtujemy ściankę w dowolny sposób. Poza wymienionymi zaletami ścianki panelowe mają jeszcze jeden plus. Są nim atrakcyjne ceny.

Na co zwrócić uwagę projektując ścianki?
Istotna kwestią jest wybór odpowiedniej kolorystyki. Jeżeli mamy do czynienia ze ściankami tapicerowanymi, warto wybrać obicie współgrające z pokryciem tapicerskim foteli biurowych. Wybierając kolor ścianek można także wziąć pod uwagę kolory firmowe. Niższe systemy ścianek mogą oddzielać od siebie poszczególne stanowiska pracy, natomiast wyższe ścianki tworzyć przytulne boksy, zapewniające komfort i wyciszenie. Zastosowanie wygłuszenia jest wręcz konieczne przy zadaniach wymagających maksymalnego skupienia i koncentracji. Ciekawą opcją są także mobilne ścianki działowe, które można dowolnie ustawiać w zależności od potrzeb.

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@okna-forum.pl

Jeśli jeszcze nie wiesz, jak urządzić własne biuro zajrzyj na naszą stronę i sprawdź porady specjalistów.

Fotele gabinetowe obrotowe - krzesła biurowe

kupno i sprzedaż nieruchomości w Wałbrzychu

Instalacja kamer do monitoringu