Krzesła i stoły, czyli podstawa kawiarni

Wychodząc ze znajomymi na miasto, najczęściej zamierzamy znaleźć miejsce, gdzie będziemy mogli usiąść wygodnie i porozmawiać, najlepiej delektując się przy tym dobrą kawą. Co zrobić, aby zatrzymać klientów na dłużej?  

(Nie) opieraj się

Klient powinien czuć się w kawiarni jak u siebie w domu: móc oprzeć się wygodnie na fotelu, bez skrępowania wyciągnąć nogi, w razie potrzeby poprawić poduszkę, (jeżeli takowe są) czy ustawienie krzesła. Mebel powinien być stabilny i wytrzymały, ale jednocześnie nie za ciężki, żeby przesuwanie go nie stanowiło problemu (np. osobom starszym czy dzieciom). Wysokość siedzenia musi być dostosowana do wysokości stolika. Klient powinien móc swobodnie sięgnąć po kawę czy talerzyk z ciastem, zrelaksować się czy poświęcić pracy, bez uczucia bólu w plecach czy karku. Także wygląd siedziska ma niemałe znaczenie. Ważne, aby wizualnie i stylistycznie współgrało ono z wystrojem wnętrza i stanowiło komplet do stolika, przy którym się znajduje. Trzeba jednak pamiętać, że jest to mebel, który ma spełniać określone zadanie, dlatego nie można przedkładać jego wyglądu nad praktycznością. Najlepiej wybrać taki, który spełni wszystkie wymogi. Warto pokusić się także o wyposażenie lokalu w kilka foteli czy niewielkich kanap, które mogą okazać się nie lada gratką dla miłośników długich pogawędek.

Kawa na ławę

Podczas siedzenia przy stole klient powinien mieć możliwość swobodnego poruszania nogami, nie uderzając o jego podstawę. Warto też zadbać o dodatkową przestrzeń pod stołem na postawienie torby czy sprawunków. Jaką więc podstawę do stołu należałoby wybrać? Taką, która jest wytrzymała, stabilna i nie za ciężka (docenimy to w okresie letnim, gdy trzeba będzie wynieść meble na patio kawiarni). Metalowe, żeliwne czy drewniane podstawy gwarantują niezachwianie konstrukcji, ale mogą ograniczać miejsce. Dobrym wyjściem może okazać się przytwierdzenie podstawy do podłogi na stałe – należy jednak się zastanowić, czy pierwotny układ stolików nie będzie ulegał zmianie. W kwestii wyboru blatów, na pewno należy uwzględnić ich rozmiar, tak, aby nie zabrakło miejsca na posiłek jak i przedmioty, które klienci przynoszą ze sobą: gazety, okulary, sprzęt elektroniczny. Wysokość powinna być zoptymalizowana, aby uniknąć konieczności garbienia się, wstawania czy wyciągania ręki po rzecz, która znajduje się po drugiej stronie blatu. W okresie letnim krzesła można zamienić na ławki i zdecydować się na stoły ze składaną podstawą. Bardzo wskazane są parasole – chronią przed promieniami słonecznymi nie tylko nas, ale i jedzenie (nikt nie lubi jeść roztopionych lodów) i tworzą klimat, jak w nadmorskiej miejscowości. 

 

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@okna-forum.pl

Jeśli jeszcze nie wiesz jak urządzić własne biuro zajrzyj na naszą stronę i sprawdź porady specjalistów.

Fotele gabinetowe obrotowe - krzesła biurowe

wieszaki do przedpokoju

oświetlenie ogrodowe SU-MA

zarządzanie nieruchomościami Warszawa

kupno i sprzedaż nieruchomości w Wałbrzychu

Instalacja kamer do monitoringu

systemy alarmowe i monitoring kraków