Dlaczego płytki dywanowe w biurze to dobry pomysł?

W biurach podłogę z reguły pokrywają wykładziny dywanowe. Niekiedy pojawiają się w nich również dywany. Jednak istnieje ciekawsza i bardziej praktyczna alternatywa. To wykładzina w płytkach, nazywana też płytkami dywanowymi. Rozwiązanie to cieszy się coraz większą popularnością. Powodem są zarówno względy praktyczne, jak i estetyczne. 

Zalety płytek dywanowych
Podstawową zaletę płytek dywanowych możemy dostrzec tuż po ich zakupie. Płytki są dużo łatwiejsze w transporcie. Wyobraźmy sobie rolkę wykładziny o długości 5 metrów. Aby ją przewieź, nie wystarczy nasz osobowy samochód. Konieczne jest wynajęcie firmy transportowej. Płytki pakowane są natomiast w pudła o wymiarach 50 x 50 cm, o wiele poręczniejsze, które bez problemu przewieziemy nawet w osobówce. 

Z wymiarem płytek wiąże się także ich kolejny atut. Założenie wykładziny w postaci rolki wymaga wyniesienia z pomieszczenia wszystkich mebli. Można oczywiście próbować przesuwać je od jednej ściany do drugiej, ale każdy, kto w ten sposób próbował zamontować wykładzinę, doskonale zdaje sobie sprawę, że to zadanie karkołomne. Układając płytki dywanowe, możemy nimi swobodnie operować. Istnieją nawet specjalne systemy, które umożliwiają nam unoszenie mebli i wymianę wykładziny pod nimi. Układanie wykładziny w płytkach wymaga, rzecz jasna, sporo procesji. Płytki powinny być układane w linii prostej i dokładnie dosuwane do siebie. Dzięki temu nie powstaną nieestetyczne szpary. 

Kreatywne kształtowanie przestrzeni
Nie da się ukryć, że płytki dywanowe bardzo często wybierane są ze względu na ich szerokie możliwości aranżacyjne. Klienci doceniają fakt, że z płytek jesteśmy w stanie ułożyć ciekawe, fantazyjne wzory. Okazują się także przydatne do wydzielania w pomieszczeniu stref. To szczególnie ważne w przypadku open space’ów, gdzie warto dokonać podziału pomieszczenia na strefę pracy i kącik relaksu. 

Najlepszym sposobem na tworzenie interesujących wzorów jest naprzemienne układanie płytek w rozmaitych kolorach. Istnieje także możliwość docięcia płytek np. po łuku. Jednak jest to zadanie dla profesjonalisty, gdyż spód płytki jest bardzo twardy. Precyzyjne cięcie wymaga wprawy i doświadczenia. Ułożenie płytek dywanowych w ten sposób możemy zlecić profesjonalnej firmie. Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości związane z układaniem płytek, warto zajrzeć do zaleceń producenta. Najczęściej stosowane wzory to szachownica oraz tzw. cegiełka. Ciekawą opcją są także płytki z wytłoczonym już na nich wzorem. Dodatkowe możliwości tworzenia kompozycji dają płytki o niestandardowych rozmiarach. 

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@okna-forum.pl

Jeśli jeszcze nie wiesz, jak urządzić własne biuro zajrzyj na naszą stronę i sprawdź porady specjalistów.

Fotele gabinetowe obrotowe - krzesła biurowe

kupno i sprzedaż nieruchomości w Wałbrzychu

Instalacja kamer do monitoringu