Organizacja przestrzeni biurowej za pomocą wieszaków

Wyobraźmy sobie biuro, w którym na każdym krześle wiszą kurtki, płaszcze czy swetry pracowników. Wrażenie chaosu i bałaganu jest nieuniknione, nawet, jeżeli powiesimy je w najbardziej staranny sposób. Takie biuro nie zrobi dobrego wrażenia na pojawiających się w nim osobach np. klientach lub kontrahentach. Dlatego warto zadbać o porządek biurowej przestrzeni i zainwestować w niezwykle praktyczny element każdego wnętrza, jakim jest wieszak na ubrania. Wieszaki są dziś dostępne w rozmaitych wzorach i kolorach. Do ich produkcji używa się całej gamy materiałów. Niektóre są niezwykle proste. Inne to skomplikowane konstrukcje. Bez względu na formę wieszaka, na pewno zwiększy on funkcjonalność biura. 

Główne zadanie – porządkowanie
Organizacja przestrzeni to główna funkcja wieszaka. Warto zaznaczyć, że wieszak pozwala na przechowywanie nie tylko ubrań, ale również drobnych akcesoriów. Można na nim zawiesić torebkę, apaszkę, szalik. Istnieją także modele pełniące jednocześnie rolę stojaka na parasole. Wybór wieszaka może nam dziś sprawić pewne trudności. Producenci oferują, bowiem mnóstwo modeli. Poza estetyką, kierujmy się również względami praktycznymi. Pamiętajmy o tym, że wieszak jest przedmiotem użytkowym i powinien dobrze spełniać swoje zadanie. Fantazyjnie wygięty, może nie utrzymywać ubrań i sprawiać, że będą się z niego zsuwały. A przecież nie o to nam chodzi. 

Czym się kierować wybierając wieszaki
Pierwszym kryterium, które należy wziąć pod uwagę jest metraż danego pomieszczenia. Wieszaki z reguły umieszcza się w recepcjach, holach czy na korytarzach. Niektóre modele wieszaków, ze względu na spore gabaryty, nie zmieszczą się w niewielkich wnętrzach. Pamiętajmy o tym, ze miejsce potrzebne jest nie tylko na wstawienie wieszaka, ale również swobodne podejście do niego i możliwość zawieszenia ubrań z każdej strony. 

Kolejną decyzją jest wybór materiału, z którego wykonany jest wieszak. Popularne są wieszaki drewniane, z tworzywa sztucznego lub chromowanego metalu. Metalowe wieszaki to doskonały wybór do nowoczesnych wnętrz loftowych. Lakierowane na biały lub szary kolor wieszaki z litego drewna dobrze wpiszą się w popularny ostatnio styl skandynawski. Wieszaki plastikowe będzie można z łatwością utrzymać w czystości. Bez względu na materiał, konstrukcja wieszaka powinna być solidna. Wieszak musi być stabilny. Niejednokrotnie będą na nim wisiały ciężkie kurtki czy zimowe płaszcze. Wieszak nie może uginać się pod ich ciężarem, ani w żaden sposób zagrażać użytkownikom. 

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@okna-forum.pl

Jeśli jeszcze nie wiesz, jak urządzić własne biuro zajrzyj na naszą stronę i sprawdź porady specjalistów.

Fotele gabinetowe obrotowe - krzesła biurowe

kupno i sprzedaż nieruchomości w Wałbrzychu

Instalacja kamer do monitoringu