Urządzenie kuchni biurowej

Zaaranżowanie wspólnej kuchni biurowej to nie lada wyzwanie. W końcu ma to być przestrzeń wytchnienia i odpoczynku, gdzie pracownicy mogą w spokoju przygotować posiłek lub zaparzyć kawę. Trzeba wziąć pod uwagę szereg czynników, które pozwolą na zaprojektowanie przestrzeni funkcjonalnej oraz przyjaznej. Oto kilka wskazówek.

Tak naprawdę tylko mała część firm może sobie pozwolić na wydzielenie ogromnej powierzchni na kuchnię pracowniczą. Wynika to głównie z powodów technicznych. Pamiętajmy jednak, że mała kuchnia przy dużej liczbie osób może okazać się prawdziwą katastrofą. Właśnie dlatego należy jak najefektywniej rozmieścić wszystkie meble oraz sprzęty oraz wyodrębnić oddzielne strefy do poszczególnych czynności.

Jak zorganizować miejsce?
Zastanawiasz się jak wydzielić odrębne obszary? Wystarczy, że do każdego z nich będzie prowadziła wąska ścieżka. I tak na przykład miejsce do parzenia kawy zlokalizuj na lewo, lodówkę na prawo, a w głębi pomieszczenia umieść kuchenkę mikrofalową. Często problemem może być wygospodarowanie dodatkowego miejsca na jadalnię. Pamiętaj jednak, że w trakcie pracy lub przy urządzeniach służących do pracy, nie wolno spożywać posiłków. Nie ma znaczenia czy będzie to laptop czy taśma produkcyjna. Dlatego warto wydzielić fragment przestrzeni na jadalnię. Wystarczy, że będzie to niewielki fragment w pokoju przeznaczonym np. do pracy. Możesz wyodrębnić go meblościanką i w ten sposób będziesz miał problem z głowy. Warto również dodać, że przy urządzaniu kuchni pracowniczej lepiej zrezygnować z zapędów dekoratorskich. Jest to szczególnie ważne przy stosunkowo małym wnętrzu. Wówczas wszelkiego rodzaju kwiatki i obrazy, choć ładne, to zagracają i tak już małą przestrzeń. Staraj się przewidywać problemy, jakie może generować wspólne użytkowanie kuchni i minimalizuj je wszystkie zawczasu. Dwukomorowy zlew sprawi, że nie będzie zalegał naczyniami, największy kosz na śmieci zapobiegnie konieczności ciągłego opróżniania pojemnika a papierowe ręczniki pozwolą szybko usunąć zabrudzenia.

W komplecie czy oddzielnie?
Osobne kupowanie mebli kuchennych do biura może być dosyć uciążliwą koniecznością. Zwłaszcza, że należy myśleć o jej funkcjonalności i komforcie użytkowania. Wygodnym rozwiązaniem jest zlecenie wykonania biurowej kuchni specjalistom. W sieci znajdziesz ofertę firm takich, jak Meblicante. Wówczas całość wyposażenia jest projektowana i wykonywana jako indywidualny projekt dopasowany do potrzeb klienta. Oszczędzisz w ten sposób sporo czasu i nerwów, a zyskasz kuchnię skrojoną pod potrzeby Twojej firmy.

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@okna-forum.pl

Jeśli jeszcze nie wiesz, jak urządzić własne biuro zajrzyj na naszą stronę i sprawdź porady specjalistów.

Fotele gabinetowe obrotowe - krzesła biurowe

kupno i sprzedaż nieruchomości w Wałbrzychu

Instalacja kamer do monitoringu