Kilka rad na start, czyli jak urządzić kawiarnię?

Kawiarnia jest miejscem, o popularności, którego decyduje wystrój wnętrz, atmosfera i oczywiście – liczba gości. Urządzenie lokalu powinno być nie tylko ładne, ale przede wszystkim funkcjonalne. Na co należy zwrócić szczególną uwagę projektując jego wnętrze?

Przede wszystkim na wyposażenie lokalu. Meble powinny być wytrzymałe, wykonane z wysokogatunkowych materiałów, odpornych na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Ich ilość powinna być dostosowana do wielkości pomieszczenia tak, aby zapewnić gościom swobodę poruszania się. Ważna jest także zachowanie odpowiedniej odległości pomiędzy stolikami, która daje poczucie intymności podczas spotkań towarzyskich czy biznesowych. Siedzenia powinny być przede wszystkim wygodne – w końcu do kawiarni idzie się po to, aby się zrelaksować i mile spędzić czas.

Spokój ciała i ducha

Kawiarnia jest miejscem publicznym, a więc głośnym – odgłosy mielenia i parzenia kawy, przygotowywania posiłków, rozmowy… Nadmierny hałas męczy, wywołuje u ludzi rozdrażnienie, co może zaważyć na ocenie kawiarni, poza tym trudno się porozumieć, kiedy słyszymy, co drugie słowo naszego towarzysza. Dlatego warto zawczasu pomyśleć o akustyce lokalu.

Droga ku światłu

Projektując oświetlenie kawiarni trzeba pamiętać o podziale przestrzeni na cztery strefy światła, do których zalicza się: strefę wejścia, wyboru, konsumpcji oraz zakupu. Każda z nich pełni inną rolę, dlatego trzeba zastosować inny rodzaj oświetlenia. Ogromne znaczenie (w prezentacji dań czy ich spożywania) ma natężenie światła i jego barwa, które może zachęcić lub odrzucić klienta. Na efekt końcowy wpływa też kształt i oprawa punktów świetlnych, dlatego ich wybór powinien być dokładnie przemyślany.

Czuję te kolory

Często zapominamy o tym, że kolory mają na nas duży wpływ. Zimne uspokajają i koją nerwy. Kojarzą się z czystością, ale też elegancją i wyrafinowanym gustem. Ciepłe kolory dodają energii, poprawiają humor i przywołują miłe wspomnienia. Dlatego, zanim zdecydujesz się na dany kolor musisz zadać sobie jedno, ale bardzo ważne pytanie: Jak chcę, aby czuli się moi klienci? Kiedy już poznasz odpowiedź, podejmowanie kolejnych decyzji dotyczących wystroju wnętrz przyjdzie Ci z łatwością. Pamiętać jednak należy o tym, aby ściany, meble i wszystkie elementy dekoracyjne współgrały ze sobą pod względem kolorystycznym i stylistycznym. Pierwsze wrażenie klienta jest bodźcem, który może zaważyć na jego decyzji, czy warto dać Twojemu lokalowi szansę i zostać, czy lepiej wybrać się w inne, dobrze znane miejsce.

 

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@okna-forum.pl

Jeśli jeszcze nie wiesz jak urządzić własne biuro zajrzyj na naszą stronę i sprawdź porady specjalistów.

Fotele gabinetowe obrotowe - krzesła biurowe

wieszaki do przedpokoju

oświetlenie ogrodowe SU-MA

zarządzanie nieruchomościami Warszawa

kupno i sprzedaż nieruchomości w Wałbrzychu

Instalacja kamer do monitoringu

systemy alarmowe i monitoring kraków