Wybieramy wykładziny dywanowe do biura

Wydawać się może, że kwestia doboru odpowiedniego podłoża do biura nie jest specjalnie trudnym zadaniem. Okazuje się jednak, że znalezienie dobrej wykładziny dywanowej wymaga sporo wysiłku. Szczególnie, jeśli miejsce do jakiego będzie przeznaczona jest mocno eksploatowane. Radzimy zatem jak wybrać właściwą wykładzinę.

Dywanowe wykładziny w rulonie są świetnym rozwiązaniem do przestrzeni biurowych, restauracji, centrów konferencyjnych, hoteli czy innych miejsc użyteczności publicznej. Zapewniają komfort użytkownikom i są łatwe w utrzymaniu w czystości.

Co oferuje rynek?
Możemy wyróżnić wykładziny dywanowe ze względu na wykorzystany do produkcji surowiec. Mamy zatem do czynienia z pięcioma typami. Wykładziny poliamidowe są obecnie najpopularniejsze. Ich gładkie włókna sprawiają, że produkt jest bardzo łatwy w czyszczeniu a przy tym odporny na wszelkie odbarwienia. Warto dodać, że sam poliamid jest bardzo sprężysty i nie łamie się, co sprawia, że wykładzina nie zniszczy się szybko, nawet przy intensywnym użytkowaniu. Wykładziny polipropylenowe należą do najstarszego typu wykładzin, stąd ich mniejsza wytrzymałość. Są rzadko używane, ponieważ są ciężkie do czyszczenia a do tego szybko odbarwiają się. Wykładziny wełniane należą do najdroższych, co wynika z zastosowanego materiału. Są one niezwykle miękkie oraz elastyczne a przy tym wyglądają wyjątkowo efektownie. Nie są jednak polecane do miejsc mocno użytkowanych, ponieważ szybko przyciągają kurz i są trudne do utrzymania w czystości. Lepiej sprawdzą się w prywatnych gabinetach. Wykładziny akrylowe są całkiem podobne do wełnianych w tym sensie, że również są miękkie i sprężyste. Przez to jednak, że wykonano je z tworzywa sztucznego łatwiej je pielęgnować. Z kolei ostatnie wykładziny z włókien roślinnych należą do bardzo wytrzymałych produktów. Nawet przy bardzo intensywnej eksploatacji nie niszczą się i nie ulegają szybkiemu zabrudzeniu.

Splot jest również ważny
Wybierając wykładzinę dywanową do biura bądź innej przestrzeni użytkowej zwracaj również uwagę na splot i sposób cięcia włókien. Od nich zależy wytrzymałość podłoża. Wyróżnia się trzy zasadnicze sploty: wykładziny pętelkowe, cięte oraz igłowane. Pierwsze składają się z pętelek o zróżnicowanych wysokościach i najczęściej wykorzystuje się je w biurach. Drugi typ również świetnie sprawdza się we wnętrzach użyteczności publicznej i składa się z włókien podobnych do zamszu lub weluru. Ostatni typ przypomina filc i wykorzystywany jest najczęściej w dużych powierzchniach handlowych.

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@okna-forum.pl

Jeśli jeszcze nie wiesz, jak urządzić własne biuro zajrzyj na naszą stronę i sprawdź porady specjalistów.

Fotele gabinetowe obrotowe - krzesła biurowe

kupno i sprzedaż nieruchomości w Wałbrzychu

Instalacja kamer do monitoringu