Biurko do pracy stojącej. Ratunek dla kręgosłupa.

Biurka do pracy stojącej to jeszcze nowość na rynku mebli biurowych. Coraz więcej firm otwiera się jednak na tego typu rozwiązania. Najczęściej spotykamy modele z regulacją wysokości, które możemy przystosować zarówno do pracy siedzącej, jak i stojącej. Choć dla wielu osób pomysł, by pracować na stojąco wydaje się kompletnie nietrafiony, stojąca postawa w trakcie pracy ma swoje głębokie uzasadnienie.

Dlaczego warto pracować na stojąco
Pozycja siedząca w trakcie pracy nie sprzyja naszemu kręgosłupowi. Nawet, jeżeli posiadamy doskonałej jakości ergonomiczne krzesło, kilkanaście godzin spędzonych w pozycji siedzącej może negatywnie odbić się na naszym samopoczuciu i powodować pewne dolegliwości np. bóle kręgosłupa czy mięśni. Nasz kręgosłup po prostu nie lubi pozostawania w bezruchu, bez względu na to czy siedzimy, czy leżymy na kanapie.

Biurko do pracy na stojąco pozwala odpocząć kręgosłupowi. Praca stojąca wymaga od nas ciągłych zmian pozycji, przestępowania z nogi na nogę. Cały czas pracują nasze mięśnie, a kręgosłup pozostaje w nieustannym ruchu.

Ten rodzaj pracy ma jeszcze jeden wymiar, o którym warto wspomnieć. W trakcie pracy na siedząco jesteśmy bardziej skłonni do marnowania czasu. Portale społecznościowe, chaty, fora… lubimy uciekać od swoich obowiązków i nawet nie zauważymy, jak czas przecieka nam przez palce. Praca stojąca pomaga skupić nam się na zadaniach, które mamy do wykonania. Wszelkie „rozpraszacze” nie wydają się już tak bardzo atrakcyjne, a my po prostu nie marnujemy czasu służbowego. Rośnie natomiast nasza wydajność, bo chcemy jak najszybciej skończyć pracę.

Idealne biurko dla osób aktywnych
Biurko do pracy na stojąco to doskonałe rozwiązanie dla osób aktywnych, które lubią pozostawać w ruchu. Statyczna praca może być dla nich prawdziwą męczarnią. Wiele godzin spędzonych przy biurku powoduje wówczas frustrację i złe samopoczucie. Praca na stojąco dobrze wpływa na nasze zdrowie. Po pierwsze bóle kręgosłupa spowodowane nieprawidłową postawą znikają. Właściwa, wyprostowana postawa jest zbawienna dla kręgosłupa. Po drugie nie dokuczają nam problemy związane z utrudnionym przepływem krwi w żyłach np. żylaki. Dodatkowo, biurka umożliwiające regulację i pracę w dwóch pozycjach, w zależności od potrzeb pozwalają odpoczywać na przemian naszym nogom i kręgosłupowi. Oczywiście, na początku organizm musi przyzwyczaić się do pracy na stojąco. Jednak po jakimś czasie bóle nóg i uczucie zmęczenia wynikające z zupełnie nowej dla naszego ciała postawy, zanika.

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@okna-forum.pl

Jeśli jeszcze nie wiesz, jak urządzić własne biuro zajrzyj na naszą stronę i sprawdź porady specjalistów.

Fotele gabinetowe obrotowe - krzesła biurowe

kupno i sprzedaż nieruchomości w Wałbrzychu

Instalacja kamer do monitoringu