Lada biurowa – wyłożone czarno na białym

Pierwsze wrażenie jest najważniejsze i pozostaje z nami na długo, nawet jeśli jest mylne. To mocne, wiążące doświadczenie, którego nie sposób wymazać. Podobnie jest w biznesie. Gdy klient czy interesant wstępuje do biura, pierwszym miejscem do którego się kieruje jest recepcja – twarz, oczy i pierwsze słowa w budowaniu relacji z nową osobą.

Pozory (nie) mylą

Dobrze urządzona recepcja jest wizytówką firmy, dlatego wybór lady biurowej należy bardzo dobrze przemyśleć. Dlaczego akurat lada, a nie zwykłe biurko? Ponieważ większa powierzchnia, jaką oferuje lada pozwala lepiej zagospodarować przestrzeń roboczą, z uwzględnieniem wszystkich elementów się na niej znajdujących: dokumentów, przyborów biurowych i osobistych. Stwarza wrażenie profesjonalizmu, a poza tym wciąż spełnia wszystkie funkcje biurka – jest ergonomicznym miejscem pracy.

Do wyboru, do koloru

Obecnie producenci mebli biurowych pozostawiają pełną dowolność w wyborze lad. Każdy bez najmniejszego problemu znajdzie taką, która będzie pasować do charakteru firmy, jej profilu, jednocześnie będąc elegancką i praktyczną. Bardzo popularne są nowoczesne, ascetyczne wnętrza przywołujące na myśl zachodnie korporacje. Obszerne blaty, powierzchnie o wysokim połysku i jasne kolory ścian budują wrażenie przestrzenności. Tak urządzona recepcja pozwala myśleć, że firma jest rzetelna i w pełni profesjonalna w swojej dziedzinie. Decydując się na kolory ziemi i współgrające z nimi pod względem kolorystycznym i stylistycznym meble i dekoracje, stawiamy na poczucie stabilności i bezpieczeństwa, a co za tym idzie zaufania, które w niektórych branżach ma ogromne znaczenie. Metal i zimne kolory sprawdzą się np., w firmie technologicznej. Warto odejść od pewnej, ale nudnawej symetrii i poeksperymentować z organizacją przestrzeni. Ściany recepcji można ożywić czystymi, soczystymi kolorami, ale takie zabieg musi być w pełni przemyślany i zgodny z naszą wizją i działalnością firmy. Tylko do nielicznych branż, np. produkującej zabawki dla dzieci, taka stylistyka będzie pasować. Dla niezdecydowanych czy lubujących się w sprawdzonych rozwiązaniach, pozostaje styl klasyczny, w której dominują eleganckie, drewniane meble i sprawdzony układ przestrzenny. Taki sposób aranżacji wnętrza może nikomu nie zawróci w głowie, ale na pewno też nikogo nie zrazi, co też jest niesamowicie ważne.

Decyzje, decyzje

Pierwsze wrażenie jest jedno i dlatego ważnym jest, aby przekazywało jak najwięcej pozytywnych bodźców i informacji o firmie. Należy też pamiętać, że recepcja to też poczekalnia – goście powinni mieć gdzie powiesić płaszcz, wygodnie usiąść, wypić kawę czy poczytać gazetę. Na urządzenie tego miejsca trzeba patrzeć holistycznie i nie zapomnieć o żądnym jego aspekcie.   

 

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@okna-forum.pl

Jeśli jeszcze nie wiesz, jak urządzić własne biuro zajrzyj na naszą stronę i sprawdź porady specjalistów.

Fotele gabinetowe obrotowe - krzesła biurowe

kupno i sprzedaż nieruchomości w Wałbrzychu

Instalacja kamer do monitoringu